KUMKÖY BETON KESME 0532 120 24 73 VE Referanslarımız

//KUMKÖY BETON KESME 0532 120 24 73 VE Referanslarımız

Referanslarımızdan Bazıları

Oteller

My lome

Yalıhan una

Yalıhan aspendos

Cornelia de lüxe hotel belek

Cornelia dianond hotel/belek

trendy hotelleri /manavgat/lara

limak /lara 

rixos premıum /belek

ela qultıy hotel /belek

my lome hotel /alanya

gloria hotel /belek

adalya elitte /antalya

belek beach hotel /belek

pegasos world hotel /manavgat

paloma hotel /manavgat

sirene beach hotel/ belek

armelia hotel/çolaklı

side star hotel /side

megiç life jakaranda hotel/çolaklı

granada hotel/okurcalar 

haydarpaşa palas /alanya

villa side hotel /manavgat side

Sultan Of Side / Evrenseki

Sultan Of Dreams / Kızılot

bellis hotel /belek

Adenya Resort Hotel / Türkler

Starlight Convention Center / Kızıl Ağaç

Sunrise Resort Hotel / Kızılağaç

Lyra Resort Hotel / Kızılağaç

Side Breeze Hotel / Kumköy

Diamond Hotel / Gündoğdu

Flora Garden Hotel / Kızılot

Side Sun Hotel / Konaklı

Yeşilöz Hotel / Side

Orance Palas Hotel / Çolaklı

Okullar & Hastaneler

Devlet Hastanesi / Manavgat

Sema Toros Koleji / Manavgat

yükseliş koleji/serik

Akdeniz Üni. Serik M.Y.Ö. / Serik

Süral Grup Özel Üniversitesi / Serik

Şahintepe Grup Sorgun Villaları / Sorgun

İnşaat Firmaları

akfen enerji /mersin

Akpınar Turizm Yat. A.Ş. / Ankara

Usta İnşaat San. Tur. Tic Ltd. Şti. antalya

özaltın inşaat /antalya

deltaş tur inş/antalya

göze enerji /ankara

pusula enerji/ankara

can inşaat /manavgat

ht inşaat grup/manavgat

volkan mimarlık /manavgat

eksen inşaat/istanbul

faba demir çelik/manavgat

baltacı demirçelık/istanbul

çalışkan kardeşler inşaat/ankara

aygün özen elektrik /antalya

Karot demek, beton delmek demek, ancak bu delinmesi gereken betonun etrafa ve diğer yapı birimlerine hiç zarar vermeden çıkarılması da karot makineleri ile mümkün olmaktadır. Gelişen teknolojiye ayak uydurmasını bilerek kendini yenilemeyi başaran ve bu alanda kendini ispat etmiş olan firmamız Karaer ölçü karot, Belek Karot sektöründe ve hatta bütün Türkiye genelinde iş hacmi olan bir firma olmanın gururunu yaşamaktadır. Karot aslında, beton, asfalt gibi yapı oluşumlarında alınan silindirik örneğin adıdır ve kelime olarak İngilizce havuç anlamına gelen karotun kullanılması ile isim yapmıştır. Alınan silindirik örneği havuca benzeten yetkililer bu adı ona uygun görmüşler. Dikey olsun, yatay olsun istenilen her yer ve zeminde ve her açıdan ve derinlikte, hiç zarar vermeden beton örneklerin alınması, beton delme işlemlerinin uygulanması, hep karot makineleri ile gerçekleşmektedir.

Bazı binalarda sonradan açılması istenilen asansör ve merdiven boşlukları da bu makineler yardımı ile sorunsuz ve zahmetsiz bir şekilde yapılmaktadır. Firmamız Karaer ölçü karot, Belek Karot hizmeti alanında öncü kuruluşlardan biridir, betonarme yapılarda istenilen beton delme işleri için bünyesinde bulunan karot makinelerinden yardım isteyebilirsiniz. Bu makinelerin uçlarında elmaslar vardır ve bilindiği gibi elmasın kesme özelliği çok fazladır ve işte bu yüzden kesilip çıkarılacak bölümlerde sorun yaşanmaz. Patlayıcı ve darbeli denilen makineler, binalara oldukça fazla zarar vermekte ve direncini düşürerek kalitesini bozmaktadır. Aslında ilk başlarda binalardan beton numunesi almak için üretilmiş olan karot makineleri geliştirilerek günümüze kadar gelmiş ve bu günkü halini almıştır.

Titreşimli makinelerin binaları çatlattığı ve çok zarar verdiği düşünülürse, karot makinelerinin icat edilmesi, inşaat sektöründe devrim yaratmıştır diyebiliriz. Ülkemizin deprem kuşağında olduğunu dikkate alarak, binalarımızdan karot makineleri ile beton örnekleri aldırıp, dayanıklılık testi yaptırmamızın önemi daha bir anlam kazanıyor. Alınacak küçük bir örneğin bile hayat kurtarabileceğini göz ardı etmemekte yarar var. Karot makinelerinin yaptığı işlerin faydası anlatmakla bitmeyecek kadar önemlidir. En güzeli de binalardan alınacak örnekler sonrasında hiçbir hasarın oluşmamasıdır. Firmamız Belek Karot sektörü hizmeti alanında siz değerli müşterilerimize her zaman destek olmak için sizlerin emirlerini beklemektedir.

  


Belek Beton Kesme, Beton Kırma, Kimyasal Ankraj, Filiz Ekme, Bina Güçlendirme sektöründe öncü firmayız

Karot; İnşaat sektörün de kullanılan ve beton delme işlemini gerçekleştiren parçaya verilen isimdir. Betonun delinmesinin yanında, betona şekil verme işlemini de gerçekleştirmektedir. Belek beton kesme işlemini gerçekleştirilmesi için kullanılan makineye ise karot makinesi denmektedir. Bu makine ile betonu silindir şeklinde delebilir ve içerisin de kalan havuca benzeyen bir beton kütlesi kalıbı oluşturulabilir. Karot kelimesinin diğer bir adı ise havuçtur. Yapılarda belli kalıplar oluşturmamızı sağlayan bu makine sayesin de uygun ölçüler de birçok balkon, baca ve pencere gibi şekilsel tasarımlar için Karot makinesi kullanılır. Diğer bir kullanım alanı ise inşaatlarda beton delme ve kesme işlemleridir. Belek beton kesme sektörün de hizmet vermekte olan firmamız SUNTUR KAROT dur.. Firmamız en kaliteli makineleri kullanmaktadır. İnşaat sektörün de özellikle bina yıkımların da şekilsel çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar da genellikle karot makinesi kullanılarak eski yapıların çevreye zarar vermeden ortadan kardırılması sağlanmış olur.

  

Önemli olan bir konu ise sıfıra yakın titreşim ve kayma ile hiç zarar vermeden, istenilen noktadan, istenilen şekilde ve çapta demir donatısı ile birlikte kalıp çıkarma işlemleri için de karot makinası kullanılmaktadır. Bu işlemlerin bina yapım aşamasındaki yeri oldukça zahmetli ve zordur. Karot makinesi sayesinde bu işlemlerin kalitesi arttırılarak ve çevreye verilen zararların azaltılması sağlanmıştır. Özellikle bina güçlendirme sırasın da sık kullanılmakta blok çıkarma görevini de karot makinesi üstlenmektedir. Gerek kolay işçilik gerek se maliyet yönünden bakıldığında makinenin önemi de artmaktadır. Belek beton kırma gibi işlemler de firmamız gibi hizmet veren firmalar tarafından bu makinenin kullanım alanı genişletilerek, binaların yapım aşamasında ki işçilik kalitesi de arttırılmaktadır. Karot kesme makineleri ise yatay ve düşey konumda kullanılabilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple binaların merdiven boşlukları ve asansör yerleri gibi zor kalıpların pratik bir şekil de çıkarılması sağlanmaktadır. Firmamız tel kesme ve derz kesme işlemlerinide başarı ile uygulamaktadır.

Karot makinesi sayesinde yapıların blok halindeki kalıplardan oluşan kazan daireleri, doğalgaz, klima ve benzer demirli demirsiz her türlü ihtiyaca cevap verebilir. Kullanımı son derece kolay ve zahmetsizdir. Güçlendirme işlemi gereken binaların tekrar filiz ekme işlemlerin ve ek direk uygulamaların da bu makine ile karşılaşmak kaçınılmazdır. Betonarmeler de oluşan kalıpların tamamı ve kimyasal ankraj uygulamaları da karot makinesi sayesin de meydana gelmektedir. Silindir şeklinde betonun delinmesi ve yapılarda beton delme işlemleri için bu makinenin kullanılması gerekmektedir.